VİLLAKENT (1000 VİLLA)

VİLLAKENT (1000 VİLLA)

Türkiye’nin en büyük çağdaş, kent projeleri arasında gösterilen VİLLAKENT, Ege-Koop’un mega projeleri arasında yer almaktadır.
Menemen Seyrek’te 2 milyon m2’lik alanda kurulan Villakent, hırsla, emekle, özveriyle bozkır bir alanın çennete dönüşmesinin en büyük kanıtı oldu.22 ayrı tip bahçeli konut projesinin uygulandığı VİLLAKENT ’te kişi başına 60 metrekare yeşil alan düşmüştür.

villakent-resim1Bozkırın ortasında bir yeryüzü cenneti fışkırırken, 1.000 villadan oluşan bu muhteşem kent metrekarelerce oyun alanları, üretim alanları, eğitim alanları, keyif alanları, spor alanları, konfor alanları, kültür alanları, ulaşım alanları ve iletişim alanlarıyla İzmir’in gözdesi oldu.

Çağdaş yaşamın güneşi niteliğindeki bu mega proje, Avrupa standartlarının çok üzerinde kişi başına düşen yeşil alanları, bağları, meyve bahçeleri ve zeytinlikleriyle de doğal hobi olanaklarının özenle gerçekleştirebileceği bir proje.

Sağlıklı bir ortamda doğanın kucağında kentin sıkıcı ve bunaltıcı görüntüsünden uzak bu özel yerleşim alanında yer alan 22 tip projede, çağdaş, teknoloji ile sanatsal mimari tarzının en güzel örnekleri sergileniyor.

Ege-Koop’un Menemen Seyrek’te inşa edilen “YER YÜZÜ CENNETİ” VİLLAKENT,  düşlerin gerçeğe dönüşmesinin en büyük kanıtıdır.

villakent-resim2İzmir’e 31 km mesafede yer alan VİLLAKENT, İzmir’in yeni bir prestij kentini kazanmasına olanak sağlamıştır. 1000 adet villanın inşaatı tamamlanmış olup, İzmir’lilerin müstakil bahçeli ev hayalini uygun olanaklarla elde edebileceği imkanlarla sunulmuştur.

VİLLAKENT, muhteşem çevre düzenlemesi, her türlü sosyal donatı alanları, yeşil alanları ve insan odaklı projesiyle “cazibe merkezi”dir.

VİLLAKENT, deprem yönetmeliğine uygun birinci sınıf malzeme ile üretilen konutların sağlamlığı, kullanılan malzemelerin standartlara uygunluğu ve yeşil alanlarıyla, tüm alt yapı (elektrik, trafo, su, kanal, arıtma, telefon, internet) Ege-Koop tarafından inşa edilmiştir.

Gediz Üniversitesi kampüsüne 3, Aliağa-Menderes Hızlı Tren İstasyonu’na 5 dakika, Foça’ya 25, İzmir’e 35, Karşıyaka’ya 24, Menemen’e 12 kilometre uzaklıktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Konak-Aliağa Metro Hattı, Ulukent istasyonu proje alanına çok yakın bir mesafede yer almaktadır.

villakent-resim5 villakent-resim3