Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Çeyrek yüzyıllık bir güven geleneğinin markası olan Ege-Koop, sağlıklı ve “planlı kent yolculukları”na hiç durmaksızın devam ediyor.

“Güvenirliliği”, “tanılırlığı” ve “sektördeki öncülüğü”yle bilinen Ege-Koop; projeleriyle sağlıklı kentleşmenin örneklerini veriyor.

Kent kurmak… Yoktan var etmek…

Farklı yaşam biçimlerindeki insanları, “ev sahibi olma amacı” çevresinde örgütlemek…

Bozkırdaki pek çok arsayı, etkinliğini ve gücünü ortakların yararına kullanarak altyapısı ve üstyapısıyla, hayatın odağı ve cazibe merkezi haline getirmek…

Bütün bu eylemler, Ege-Koop’un İzmir’i ve İzmir’in Ege-Koop’u sahiplenmesi sürecindeki temel köşe taşları oldu.

Ege-Koop; İzmir’in “yatırımlar rekortmeni” bir kurumu olması özelliğiyle, binlerce ailenin ekmeği ve umuduydu.

Ege-Koop ; “Yaratan Halk, Yaşatan da Halk” sloganına yakışan bir anlayışıyla gücünü halkından almaya, güçlü yapısıyla binlerce kişinin ekmeği olmaya devam ediyor, devam edecek.

Türkiye Kooperatifçilik Sektörü’nün taahhütlerini yerine getirmedeki başarı çıtası en yükseklerde olan Ege-Koop; İzmir haritasına yeni planlı kentleri birer dantel gibi örüyor.

Çiğli’de 9448 konutluk Egekent-1
Menemen Ulukent’te 1417 konutluk Egekent-2
Buca’da 4035 konutluk Egekent-3
Torbalı Ayrancılar’da 1600 konutluk Egekent-4
Menemen Seyrek’te 2000 villalık Villakent
Karşıyaka’da 703 konutluk Körfez Evleri
Güzelbahçe’de 140 çelik villalık Güzelbahçe Evleri
Bayraklı’da 395 Konut 25. Yıl Konutları
Güzelbahçe-Urla’da 136 Konak 4 Mevsim Konakları
Münferit kooperatifler, projeler 2400 konut
Torbalı Ayrancılar’da 62 işyeri Ege-Koop AVM

30 yılda 100 bin kişiyi mülk sahibi olmasına önderlik eden Ege-Koop, bu unutulmaz eserlere iki yeni projeyi daha eklemekten gurur duyuyor.

Dile kolay 30 yıllık geçmişinde, sağlıklı ve modern konutlar üretmenin yanı sıra güçlü bir sivil toplum örgütü olarak gündem oluşturan panel ve seminerlere imza atan Ege-Koop; bu etkinliklerin kitaplarını bastırıp ücretsiz halka ulaştırma gibi bir misyonu da gelenekselleştirdi.

Ege-Koop’un enerjisini ve sektörel birikimini, İzmir ve Türkiye faydasına kullanabileceği nice yeni kentlerin kurulması mücadelesinde, yeni temel atma ve anahtar teslim bayramlarını birlikte olmayı diliyorum.

Ayrıca her birinden “zihnen beslendiğimiz”, aydınlık bir gelecek inşa etmek adına düzenleyeceğimiz yeni panel ve seminerlerde hep birlikte olabilmek dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.