Kurumsal

Başkanın Mesajı

Çeyrek yüzyılı aşkın bir süredir güven geleneğinin markası olan Ege-Koop, sağlıklı ve “planlı kent yolculukları”na hiç durmaksızın devam ediyor.

“Güvenirliliği”,“tanılırlığı” ve “sektördeki öncülüğü”yle bilinen Ege-Koop; projeleriyle sağlıklı kentleşmenin örneklerini vermeye devam ediyor.

Kent kurmak… Yoktan var etmek…

Farklı yaşam biçimlerindeki insanları, “ev sahibi olma amacı” çevresinde örgütlemek…

Bozkırdaki pek çok arsayı, etkinliğini ve gücünü ortaklarının yararına kullanarak altyapısı ve üstyapısıyla, hayatın odağı ve cazibe merkezi haline getirmek…

Bütün bu eylemler, Ege-Koop’un İzmir’i ve İzmir’in Ege-Koop’u sahiplenmesi sürecindeki temel köşe taşları oldu.

Ege-Koop; İzmir’in “yatırımlar rekortmeni” bir kurumu olması özelliğiyle, binlerce ailenin ekmeği ve umudu oldu.

Dünyanın ekonomik gerçeklerini yakından izleyen Ege – Koop, 1982’den bugüne 32 bin konut inşa etti. Bu konutlar, 150 bin kişiye huzurlu yuva oldu.

Bilinen adı ile TOKİ dahil hiçbir inşaat firmasının İzmir’de erişemeyeceği 30 binin üzerinde modern konutlarla yıllar önce İzmir’de ilk site anlayışını yerleştirmiş, gerek kalite, gerekse fiyat anlamında emsallerinden en az %40-50 oranında ucuz, her kesimden vatandaşımızı kısa sürelerde ev sahibi yapmıştır Ege-Koop.

SINIRLARI AŞTI

Ege-Koop; Türkiye’de ilk kez, merkezi Paris’te bulunan Avrupa Konseyi Sosyal Kalkınma Fonu’ndan Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi’nin garantörlüğünde kredi kullandı. Böylece 9 bin 800 Çiğli Egekent-1, Bin 417 konutluk Menemen-Ulukent Egekent-2, 4 bin 35 konutluk Buca Egekent-3 projelerini tamamlayarak ortaklarına teslim etti.

Ayrıca; Torbalı Ayrancılar’da Bin 600 konut, Güzelbahçe’de 140 bahçeli konuttan oluşan Türkiye’nin ilk çelik konstrüksiyon evleri, yine Güzelbahçe-Urla’da 136 müstakil 500 m2’lik parsellerin içinde “Dört Mevsim Konakları”, Bayraklı’da deniz ve körfeze hakim Bin 100 konuttan oluşan “Karşıyaka Körfez Evleri” ve “25.Yıl Konutları” ile Torbalı Ayrancılarda 61 işyerinden oluşan modern “Alışveriş Merkezi” ile İzmir’i gerdanlık gibi kuşattı.

3 MİLYON M2’LİK İMARLI ALANDA 2 BİN BAHÇELİ KONUT

Türkiye’nin en büyük bahçeli konut projesi olan Menemen-Seyrek, bugün herkesin yaşamak istediği yer haline geldi. Burada 2 milyon metrekarelik imarlı alanda ada ve parsel bazında 22 tip proje uygulandı. 2 bin müstakil bahçeli konut projesiyle Ege-Koop İzmir’de hiçbir kurumun bugüne kadar gerçekleştiremediği rekoru kırdı.

Türkiye’nin en büyük kooperatif örgütlenmesi olan Ege-Koop, bütün bu projeleri 56 milyon 440 bin dolar dış kaynaklı ve Ege-Koop garantörlüğünde muhtelif bankalardan 160 milyon dolar krediyle konut sektörüne ciddi katkıda bulundu.

Halen devam eden Menemen Seyrek’te 180 konutluk Keyifli Yaşam Evleri ve üniversite öğrencilerine yönelik projelerle 190 konutluk Gedizkent-2 Projelerinin imalatlarında sona gelindi.

Günümüzde bu yerleşim alanları İzmir’in en düzenli, huzurlu yaşam merkezleri olarak kabul ediliyor.

Tamamlanan bu projelerde Ege-Koop çatısı altında yer alan ve her meslek grubunu kapsayan 200’ün üzerinde kooperatif in adları tarihe geçti.

Ege-Koop ; “Yaratan Halk, Yaşatan da Halk” ve “Bu çatının altında güven var” sloganlarına yakışan bir anlayışıyla gücünü halkından almaya, güçlü yapısıyla binlerce kişinin ekmeği olmaya devam ediyor, devam edecek.

Türkiye Kooperatifçilik Sektörü’nün taahhütlerini yerine getirmedeki başarı çıtası en yükseklerde olan Ege-Koop; İzmir haritasına yeni planlı kentleri birer dantel gibi örüyor.

1984 yılından bu yana 150 bin kişiyi mülk sahibi olmasına önderlik eden Ege-Koop, bu unutulmaz eserlere İzmir’in her karesinin denizle kucaklaştığı üniversite ve İstanbul-İzmir Otoyolu güzergahında 26.910 parsel alanlı, imarlı, konut alanında 2+1 daireler net 93 m2-genel brut alanı 128 m2, üç tip projenin uygulanacağı 3+1 dairelerimizin 1.tip 128 m2 net, 178 m2 brüt ve 2.tip 111 m2 net, 154 m2 brüt, 3.tip (giriş katlarında) dubleks daireler 161 m2 net, 216 m2 brüt m2’lerden oluşan çok özel mimari tasarımıyla 400 konutluk “Ege-Koop İzmir Körfezi Evleri Proje”mizle yeniden konut sektörüne bir sayfa açıyoruz.

Ege-Koop’un geçmişi bugüne, yeni projelerine ve geleceğine kefil olmaktadır.

Bugüne kadar tamamladığımız bütün projelerimizde olduğu gibi insan’a ve çevreye saygımız gereği en çok ihtiyacımız olan sosyal, kültürel alan olarak kişi başına 15 m2 yeşil alanıyla, 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, kafeterya, spor tesisleriyle göz kamaştıracak projemizle son günlerde maliyetin 2 katına satılan konut fiyatlarında yeni bir soluk ve denge getireceğiz.

Projemizin zemin katından İzmir Körfezi, 5.katından sonra da tüm Ege Denizi Körfez manzarasıyla göz kamaştıracak. Ege-Koop İzmir Körfezi Evleri Projesi; konut sahiplerini sadece İzmir’in merkezinde körfezin ve denizin mavilikleriyle buluşturmakla kalmayacak. Aynı zamanda etrafını çevreleyen çam ormanlarının kokusu, yeşille mavinin kucaklaşmasıyla oluşan bu yeni hayat alanı huzur ve mutluluğu teneffüs ettirecek.

Dile kolay 32 yıllık geçmişinde, sağlıklı ve modern konutlar üretmenin yanı sıra güçlü bir sivil toplum örgütü olarak gündem oluşturan panel ve seminerlere imza atan Ege-Koop; bu etkinliklerin kitaplarını bastırıp ücretsiz halka ulaştırma gibi bir misyonu da gelenekselleştirdi.

YENİ PROJELER, YENİ UMUTLAR

Ege-Koop; geçmiş projelerinde de kanıtladığı gibi kriz ortamında da yatırımlarını sürdürecek, krizi fırsata dönüştürecek bir tecrübeye ve dayanıklılığa sahip olduğunu gösterecek.

Kar amacı gütmeyen Ege-Koop’un projeleriyle hem ortaklar, hem kent kazanacak, hem de yeni sektörde bir çağır açılacak.

Ege-Koop olarak bir başka önemli hazırlığımız da İzmir’in kentsel dönüşümüne hız verecek olan Buca, Konak, Karabağlar ve diğer ilçelerde mahalle aralarındaki küçük ve orta ölçekteki iş çevresine yönelik kentimize yakın mesafede İzmirlinin ve belki de Ege Bölgesi’nin ilk ve modern “TOPLU İŞYERİ” projesi de bu yıl içerisinde başlayacak.

Ege-Koop, 32 yıl önce, “Güven kolay inşa edilmez” ve “Bu çatının altında güven var” ilkelerini rehber edinerek çıktığı bu yolculuğa sizlerle devam ediyor.

TURGUTLU VE UŞAK’DA HAYAT RENKLENECEK

Ege-Koop, sadece İzmir’de değil, Ege’de de gücünü gösteriyor. “Turgutlu Prestij Konutları” projesiyle bu kez, Turgutlu’ya da canlı, doyumsuz ve renkli bir yaşam getirecek.

İzmir’e 30 dakika uzaklıkta Manisa’nın hızla gelişen ilçesindeki bu özel projemiz; 20 bin metrekarelik inşaat alanında 2+1 90 metrekare, 3+1 127 metrekare konutlardan oluşacak.

“Turgutlu prestij konutları”; yüzme havuzuyla, kapalı otoparkıyla, çevre düzenlemesiyle insana saygı odaklı olacak ve Turgutlu’daki kentsel gelişmeye de ivme kazandıracak.

“Turgutlu Prestij Konutları”; Turgutlu’da sağlıklı, huzurlu ve modern yaşamın adresi olacak.

Sanayi ve üniversite kenti Uşak’ta da çok özel bir projemizin müjdesini de önümüzdeki günlerde vereceğiz.

Ege-Koop’un enerjisini ve sektörel birikimini, İzmir ve Türkiye faydasına kullanabileceği nice yeni kentlerin kurulması mücadelesinde, yeni temel atma ve anahtar teslim bayramlarını birlikte olmayı diliyorum.

Ayrıca her birinden “zihnen beslendiğimiz”, aydınlık bir gelecek inşa etmek adına düzenleyeceğimiz yeni panel ve seminerlerde hep birlikte olabilmek dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.

YENİ SÜRPRİZ PROJELERDE BULUŞMAK ÜZERE…

SONUÇ OLARAK DİYEBİLİRİM Kİ; EGE-KOOP’A GÜVENMEK YARINA GÜVENMEKTİR.

Hüseyin ASLAN

Genel Başkan